Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Архітектор Йосип Каракіс

15 листопада 2016 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася перша презентація нової книги Олега Юнакова про відомого українського архітектора радянської доби Йосипа Каракіса.Нове видання побачило світ у жовтні цього року в видавництві «Алмаз» у м. Нью-Йорку, під авторством О. Юнакова і редагуванням І. Каракіс. Праця рецензована доктором архітектури, професором М. Дьоміним, кандидатами архітектури І. Безчастновим і Г. Берковичем і рекомендована до друку Президією Академії архітектури України.
Книга «Архитектор Иосиф Каракис» - це кольорове колекційне широкоформатне альбомне видання про життя та творчість одного з найяскравіших українських радянських зодчих, автора понад 4700 будівель Йосипа Юлійовича Каракіса. Зокрема, видання містить інформацію про Національний музей історії України, ресторан «Динамо», дитячий садок «Орлятко» й інші громадські, промислові та житлові будівлі, що були побудовані на території колишнього СРСР.
Автор книги Олег Юнаков, ІТ-архітектор, дослідник історії Києва, правнук видатного архітектора. Народився в Києві, де до 10 років навчався в загальноосвітній середній школі №24 (зараз спеціалізована середня школа І-ІІІ ступенів №24 ім. О. Білаша), а дві вищі освіти з комп"ютерної архітектури він отримав за кордоном, в Ізраілі та Сполучених Штатах Америки. Живе і працює в Сполучених Штатах Америки.
Олег Юнаков займається розробкою комп"ютерних систем, консультаціями про побудову бізнес-систем. Також досліджує київську архітектуру, написав понад 1300 статей в різних мовних розділах Вікіпедії, є активним учасником інтернет-проекту "Київський календар". Ним було створено кілька Вікіпедійних проектів, найвідоміший із яких - "Бібліотека".
Олег Юнаков також займається благодійністю і має ще одне захоплення - фотографування. Зроблені ним фотографії розміщені у Вікіпедії, надруковані в книгах професора доктора Роджера Р. Келлера, опубліковані в інформаційних виданнях: «Аргументи і Факти», «ІА REGNUM», «Лента.Ру», «РІА Новини», «РІА Новини Україна», «Сноб», «InfoTop.lv», «IzRus LTD», «Jewish news», «Letejte.cz», «Oregon Live», «Ren.tv» та інші.
Почався захід із відеозвернення до київських друзів і учасників презентації від архітекторки, редакторки нового видання, доньки Й. Ю. Каракіса Ірми Каракіс, яка проживає у м. Нью-Йорку. Вона подякувала колективу Бібліотеки Заболотного за плідну співпрацю у дослідженні спадщини її батька.
Микола Дьомін, рецензент нового видання, доктор архітектури, професор у своєму виступі підкреслив надзвичайне значення появи книги «Архитектор Иосиф Каракис», що висвітлює достовірну й перевірену інформацію про видатного архітектора ХХ століття. Він згадав про професіоналізм і людяність Йосипа Юлійовича, що були йому притаманні, не зважаючи на важкі роки сталінських репресій і заборон. Микола Мефодійович відзначив великий обсяг грунтовної роботи і відзначив, що Олег Юнаков є достойним продовжувачем династії Каракісів. Він подарував Олегу портрет Ірми Каракіс, написаний художником В. Зубарєвим.
Автор книги, Олег Юнаков підготував цікаву відео-презентацію, в якій представив фотоматеріали із сімейного архіву, державних архівів і фондів бібліотек України, зокрема із фондів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного, на яких базується його багаторічне фундаментальне дослідження.
Він розповів про дослідження свого родоводу, але найбільший розділ він присвятив унікальній інформації про архітектурну творчість Й. Ю. Каракіса, долю його будівель і креслень. Олег Юнаков звернув увагу на те, що матеріал у книзі викладено за хронологічним принципом і включає велику кількість проектів, малюнків, планів, світлин здійснених об"єктів, а також особистих документів і фотографій (всього понад 1100 ілюстрацій), значна частина яких публікується вперше.
Автор розповів, що під час роботи над книгою було відвідано багато країн, де він спілкувався із учнями архітектора.
Впродовж усього виступу Олега Юнакова присутні мали змогу ставити питання й доповнювати інформацію, тому презентація була насичена спілкуванням. Навзаєм автор підготував активним учасникам презентації сувенірні ручки та чашки на добру згадку про зустріч.
На завершення презентації професор Київського національного університету будівництва та архітектури Євген Рейцен прочитав власні поетичні рядки, присвячені Й. Ю. Каракісу.

Фотогалерея:
Архітектор Йосип Каракіс


Прочитано: 1980 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7