Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Участь у заходах

Екскурсія Чигирин–Суботів–Холодний Яр

Під час екскурсії було відвідано славетне і важливе для української історії місто Чигирин - козацьку столицю часів Б. Хмельницького. Побували екскурсанти в музеї Б. Хмельницького, зали якого висвітлюють теми, що розкривають військову, державотворчу та зовнішньополітичну діяльність гетьмана, розповідають про історію Чигирина, події Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст. Головне місце в колекції займають пам"ятки козацької доби: зброя та спорядження, предмети декоративно-ужиткового мистецтва, нумізматика, побутові речі. За їх допомогою відтворено матеріально-предметне середовище, в якому жив та вершив державотворчі справи гетьман Богдан Хмельницький. Значну частину музейної колекції складають твори українського образотворчого мистецтва. Гордість музею - серія картин «Гетьмани України» Данила Нарбута - Народного художника України, лауреата Державної премії ім. Т. Г. Шевченка.



Під час екскурсії екскурсанти також оглянули Замкову гору - пам"ятник історії та садово-паркового мистецтва, залишки Чигиринської фортеці, закладеної в козацькі часи, пам"ятник Б. Хмельницькому та встановлений у 1912 р. кам"яний хрест на честь захисників Чигиринського бастіону.
Не менш цікаве для екскурсантів було і село Суботів. З розповіді екскурсовода екскурсанти дізналися, що у XVII ст. Суботів був родинним гніздом та резиденцією Б. Хмельницького. Його батько, чигиринський підстароста Михайло Хміль, одержав ці землі в 1616 р. від польського магната Яна Даниловича і побудував свою садибу на горі при впадінні в Тясмин річки Суботки, яка і дала назву селу. У 1653-1654 рр. навпроти гетьманського палацу коштом Б. Хмельницького була побудована Іллінська церква. Коли у 1657 р. Б. Хмельницький помер, його поховали у цій церкві праворуч від вівтаря. Археологічні дослідження 1970-х рр. показали, що ані труни, ані тіла Б. Хмельницького на місці поховання вже немає, а ґрунт був неодноразово перекопаний. Після смерті забальзамоване і поховане тіло гетьмана зникло. Де саме воно знаходиться зараз, невідомо.
У 1869 р. поруч із церквою збудована дзвіниця і галерея, яка з"єднувала її з церквою. Під час радянської влади в церкві влаштували клуб, пізніше використовували як склад. У 1954 р. за проектом архітектора І. Шмульсона в церкві встановлено символічний гранітний надгробок Б. Хмельницькому. У 1978 р. архітектором С. Кілессо була завершена реставрація, під час якої була розібрана галерея між церквою і дзвіницею, церква відновлена у первісних формах. У 1990-х рр. храм повернули релігійній громаді. Зображення церкви присутнє на зворотній стороні 5-гривневих купюр.
Заключним місцем екскурсійного туру була місцевість Холодний Яр. Це великий природній лісовий масив, що знаходиться на високому плато, пересічений ярами, глибокими балками, витоками струмків і річечок в напрямку ріки Тясмин. Навіть в літню спеку повітря тут прохолодне й чисте, через що і дістав Холодний Яр свою назву. З розповіді екскурсовода присутні дізналися, що населення міста займалось землеробством та скотарством, мало тісні зв"язки з грецькими античними містами. Від тих часів залишилися вражаючі вали та великі кургани, які оглянули екскурсанти. Холодний Яр - не лише історико-культурний, а й природний заповідник. Унікальна пам"ятка Холодного Яру - дуб Максима Залізняка, вік якого перевищує 1000 років. Таких дубів в Європі збереглось не більше десяти.
Завершилася екскурсія відвідуванням Мотронинського Свято-Троїцького монастиря, документальна історія якого починається з 1568 р. Особливого розквіту монастир досягнув в 1620-1621 рр., коли за універсалами гетьмана Петра Сагайдачного користувався покровительством козаків. У 1845 р. в Мотронинському монастирі побував Т. Г. Шевченко й написав акварельне зображення монастиря. З початку заснування монастир був чоловічим, а з 1911 р. він став жіночим. У 1918-1922 рр. Мотронинський монастир став осередком українського повстанського руху, який очолили отамани брати Чучупаки. Під час Другої світової війни німцями була зруйнована дерев"яна церква Іоанна Златоуста. Вона була розстріляна німецькими танками разом з людьми, які там молилися в 1943 р. Після війни також був знищений монастир. У 1968 р. була розроблена проектна документація на реставрацію Троїцької церкви. За взірець її зовнішнього вигляду було взято малюнок Т. Шевченка «Мотронин монастир» 1845 р. У 1991 р. Мотронинський монастир був повернутий церкві. Силами релігійної громади та черниць цей древній монастир був відреставрований й зараз повертає собі славу однієї з найбільш значущих святинь Правобережної України. Сьогодні монастир діє. Екскурсанти відвідали Троїцьку церкву - пам"ятку, що відноситься до творів архітектури романтичного періоду, в який привнесені риси епохи еклектизму.

Фотогалерея:
Екскурсія Чигирин–Суботів–Холодний Яр


Прочитано: 1226 раз
Дополнительно на данную тему:
Всеукраинский архитектурный конкурс на публикацию ГОРОД XXI
Шевченкознавчі студії
Електронні бібліотечні сервіси
Збори профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів
70-річчю визволення Києва присвячено
Міжнародні контакти
Професіоналізм і партнерство 2013
Співпраця бібліотеки і музею
Святкування Всеукраїнського дня бібліотек
Участь у науковій конференції

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.15 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //