Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Віртуальні виставки

Віртуальні виставки бібліотеки ім. В.Г. Заболотного


Ковнір Степан Дем’янович (1695-1786)

   На виставці «Ковнір Степан Дем"янович (1695-1786) - будівничий, архітектор» представлено 20 друкованих джерел пов"язаних з його іменем. В цьому році виповнюється 315 років з дня народження славетного майстра камінних справ, будівничого та архітектора.

 

 

 

 Степан Дем"янович народився у 1695 р. в с. Гвоздові поблизу Києва в бідній селянській родині. В 1718 р., після смерті рідних, користуючись тим, що не був кріпаком, Степан вирішив мандрувати Україною, набратися життєвого досвіду, після чого оселився в Києві. Після пожежі в Києво-Печерській лаврі там розпочали масштабні будівельні роботи, якими керував архітектор з Москви - Іван Каландін, який став першим вчителем Степана Ковніра. З 1731 по 1745 рр. він працював над зведенням Великої дзвіниці. З 1746 р. робить реконструкцію споруд центральної площі Лаври, перебудовує оригінальні за архітектурою приміщення. Згодом  одна із найгарніших споруд отримає назву Ковнірівський корпус. Степан Дем"янович прикрасив її фронтонами та орнаментами, в яких відчувалися елементи української народної архітектури, її риси та традиції. Ковнір завершив процес складання гармонійного комплексу Лаври. Підданим Лаври Степан Дем"янович залишався все життя і тільки становище головного майстра звільняє його від кріпацтва.

У 1749 р. Степан Ковнір брав участь в будівництві Андріївської церкви в Києві.

 В 1755 році завершує розпочате архітектором П.І. Неєловим будівництво Кловського палацу, за що отримує вільне міщанське життя та садибу в Голосієві.

З 1754 по 1761 рр. за ескізами І.Г. Григоровича-Барського С. Ковнір будує дзвіницю на Дальніх печерах - прекрасне творіння українського бароко. В цей же час він зводить церкву Антонія і Феодосія у Василькові. Це була його заповітна мрія - перша власна церква.

В 1767 р. Степан Дем"янович закінчує будувати Троїцьку церкву в Китаєві під Києвом, в стилі українського або козачого бароко, де використовує п"ятикупольну конструкцію та ліпний орнамент. Вже майже в 72 роки він будує дуже гарну кам"яницю - палітурню лаврської друкарні. Багато фактів з біографії майстра залишилися не з"ясованими, його постать загадкова, бо як не маючи освіти можна створити такі досконалі шедеври, що під силу найосвіченішим архітекторам. Ті споруди, що ми знаємо, увійдуть до скарбниці найкращих зразків українського мистецтва, а ліпні оздоби його архітектурних творінь - найяскравіша риса саме українського бароко, в яких ми бачимо рослинні мотиви та предмети народного побуту.

На виставці відвідувачі мали змогу ознайомитися з книгами та періодикою про славетного майстра - будівничого та архітектора Степана Ковніра. Це, перш за все, наукові розвідки та статті дослідника його творчості Б.А. Крицького. «Народные мастера архитектуры XVIII века на Украине: Степан Ковнир: Архитектурно-строительная деятельность: Автореф. дис. На соиск. уч. степ. канд. архитектуры» (К., 1954), а також «Історія української культури: В 5т. Т.3: Українська культура другої половини ХVII-XVIII ст.» (К.,2003), «Енциклопедія історії України. У 8 т. Т 4»(К., 2007),«Архітектурна спадщина України. Вип.1: Маловивчені проблеми історії архітектури та містобудування» (К., 1994),Семчишин М. «Тисяча років української культури» (К., 1993), Семчишин М. «Тисяча років української культури» (К., 1993), «Зодчество Украины» (К., 1954), «Архитектурное наследство. Вып.9» (М., 1954), «Архітектурна спадщина України. Вип. 1: Маловивчені проблеми історії архітектури та містобудування» (К.,1994). Періодичні видання: «Образотворче мистецтво». -1971. -№ 1, «Архітектура Радянської України». -1940. -№ 8,, «Вісник Академії Архітектури  УРСР». -1947. -№ 3 та ін.
Прочитано: 7548 раз
Дополнительно на данную тему:
Виставка однієї книги
Михайло Антончик – співець українського села
Іван Мазепа
Заболотний Володимир Гнатович (1898-1962): фотовиставка
Академія архітектури УРСР (1945-1956)
Видатний архітектор О. В. Кобелєв (1860-1942): до 150-річчя від дня народження
Т. Г. Шевченко
Виставка-презентація студентських проектів «Бібліотека майбутнього»
“Українському архітектору А.Ф. Ігнащенко – 80 років”
Графічні роботи Володимира Гнатовича Заболотного

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7